Witaj w serwisie MagazynWiedzy.pl, który oferuje zupełnie za darmo do pobrania darmowe audiobooki (książki do słuchania na mp3) i ebooki oraz darmowe kursy i szkolenia dostępne w polskim Internecie.

W pustyni i w puszczy

Okładka audiobooka

"W pustyni i w puszczy" książka z pod pióra Henryka Sienkiewicza to klasyka polskiej powieści przygodowej, książka z dzieciństwa chyba wszystkich Polaków. Autor zbudował swoją opowieść według najlepszych reguł gatunku literatury przygodowej, czyli znajdziemy w niej zarówno porwania i pościgi oraz nagłe zwroty akcji, historia ta przykuwa uwagę wciąż to nowych pokoleń Polaków.

Akcja powieści przenosi nas do Afryki w momencie powstania Arabskiego przeciwko Anglikom w Sudanie. "W pustyni i w puszczy" to poruszająca opowieść o przygodach dwójki dzieci Stasia i Nel porwanych przez Arabów i wywiezionych w głąb pustyni.

O atrakcyjności fabuły książki może świadczyć fakt iż została ona dwukrotnie sfilmowana, pierwszy raz w roku 1973 oraz ponownie w 2001 roku. Powieść Sienkiewicza jest również lekturą szkolną i oprócz tego że jst dostępna jako film, no i oczywiście jako papierowa, tradycyjna książka, to w internecie znajdziemy powieść w wersji audio czyli audiobooka, z czego na pewno ucieszą się uczniowie, którzy będą mogli słuchać lektury w czasie podróży na przykład do szkoły.

Audiobooka można kupić we większości sklepów internetowych z książkami audio, ale również posłuchać oraz pobrać za darmo ze strony wolnelektury.pl. Słuchowisko jest dostępne zarówno w wersji MP3, Ogg Vorbis, DAISY (czyta Bartosz Mazur) oraz jako e-book do pobrania w wersji PDF, EPUB, MOBI, FB2, TXT.

Audiobook W pustyni i w puszczy podzielony jest na 47 części, które odpowiadają 47 rozdziałom książki (46 rozdziały + Zakończenie). 

Poznaj przygody Stasia i Nel i pobierz audiobooka za darmo.

Najnowsze audiobooki w Selkar.pl